697-695-939

Wiercenie studni wielkopolska

Wiercenie studni

Jedną z naszych usług stanowi wiercenie studni dla przemysłu, budownictwa lub rolnictwa. Najczęściej realizujemy swoje usługi w Wielkopolsce, ale wykonywaliśmy już zlecenia nawet w odległości 300 km od Poznania. Możemy dla Państwa wykonać studnie o średnicy 225 mm, 220 mm, 160 mm, 125 mm lub 110 mm. Ponadto, w naszej ofercie mieszczą się także zabudowy sezonowe lub całoroczne, a także pod deszczownie.

  • studnie tzw. „ogrodowe” uzbrojone w pompy o wydajności kilku m³/h, przeznaczone do podlewania przydomowych ogródków i zaopatrywania budownictwa jednorodzinnego. Najczęściej o średnicy 110-125mm
  • studnie „przemysłowe” wszędzie tam gdzie zapotrzebowanie na wodę przekracza kilkanaście m³/h (deszczownie, plantacje, duże systemy nawadniania, fermy itp…) Średnice od 160mm, armatura przemysłowa.

Poradnik dotyczący wiercenia studni

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Państwa pytania.

Czy potrzebna mi własna studnia?

Skoro znaleźli się  Państwo na naszej stronie to prawdopodobnie znają odpowiedź na to pytanie. Jeżeli jednak zastanawiasz się oto kilka najważniejszych powodów z jakich decydują się nasi klienci:

 Brak alternatywy

Względy ekonomiczne 

Pozostałe 

Regulacje prawne dotyczące budowy studni

Studnie – bez wymaganych pozwoleń
Wiercenia – wymagające pozwoleń.

Studnia kopana, wiercona głębinowa a może abisynka?

Poniżej postaramy się jak najlepiej przestawić wady i zalety powyższych rozwiązań:

studnia kopana

płytka studnia wiercona-abisynka
studnia głębinowa

Wybór miejsca na studnie

Jeśli jesteśmy zdecydowani na wykonanie studni należy wstępnie zaplanować jej lokalizację. Przepisy mówią następująco:

  • 5m od granicy działki (wyjątkiem jest studnia wspólna na granicy dwóch działek)
  • 15m od zbiornika na nieczystości (szamba)
  •  30m od rozsączalnika przydomowej oczyszczalni ścieków
  • 7,5m od osi przydrożnego rowu
  • 15m od budynku inwentarskiego

W następnej kolejności  należy kierować się zdrowym rozsądkiem i wykluczać lokalizacje grożące kolizją z mediami (woda, prąd gaz, kanalizacja, drenaż). Dobrze jest też zachować odległość ok 5 metrów od budynku.

Jaką kolumnę studzienną zastosować?

Na wstępie chciałbym odradzić Państwu przyzwolenie na wykonanie studni na rurach kanalizacyjnych. W naszej ocenie nie nadają się one do budowy studni ze względu na niską wytrzymałość i wynikające z tego ryzyko zaklinowania pompy (szczególnie podczas awarii wyłącznika pompy kiedy silnik zaczyna wydzielać duże ilości ciepła) oraz brak atestów higienicznych do wody pitnej. Istnieje ogromna ilość działających takich studni jednak nam one kojarzą się bardziej z programem „Usterka” niż profesjonalną studnią. W dalszej kolejności omówimy:

śrdnica
rury dedykowane studzienne czy wodociągowa?

Jeżeli jest jeszcze coś co chcieliby Państwo się dowiedzieć zapraszamy do działu kontakt, chętnie odpowiemy na pozostałe pytania. Bartosz Pawłowski – profesjonalne wiercenie studni Poznań i cała Wielkopolska.